Dzień: 9 grudnia 2019

Paczuszka dla Maluszka – akcja chartyatywna

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. W najbliższych dniach będziemy zbierać artykuły higieniczne tj: kremy, oliwki, pieluchy, mydła itp., które zostaną przekazane w formie paczek do Domu Dziecka lub Domu Samotnej Matki w naszej okolicy. Akcja trwa do 13 grudnia. Zachęcamy do niesienia pomocy innym.

Gramy dla Krzysia – akcja charytatywna

Nasze przedszkole bierze udział w akcji charytatywnej „Gramy dla Krzysia” W związku z tym organizowana jest zbiórka przedmiotów na loterię, która odbędzie się podczas finału akcji, który odbędzie się 16 lutego w Żegocinie. Mogą być to zabawki, drobne gadżety firmowe, artykuły szkolne, książki itd. Ważne, aby przedmioty te były nowe, w idealnym stanie. Zachęcamy również do zakupu kartek świątecznych kartek świątecznych, które wykonały dzieci z grupy Maleństwa wraz z rodzicami podczas zajęć otwartych. Kartki są dostępne do nabycia na stoisku na szatni. Koszt kartki to 5zł. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację Krzysia. Kontynuujemy również akcję, zbierania nakrętek. Zachęcamy wszystkich, aby w dalszym ciągu zbierali i przekazywali je do naszego przedszkola. Fundusze z ich sprzedaży również zasilą konto naszego dzielnego przedszkolaka. Tym wszystkim, którzy już pomogli serdecznie dziękujemy!

Matematyczny konkurs Mikołajkowy

6 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrz-przedszkolnego konkursu matematyczno – plastycznego „Matematyczny Mikołaj”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez każdą grupę przedszkolną geometrycznej postaci np: Mikołaja, Renifera, sań itp z różnej wielkości kartonowych pudełek.  Każda grupa otrzymała list od św. Mikołaja, który zawierał szczegóły dotyczące konkursu a dzieci mogły poznać i utrwalić wygląd i nazwy figur geometrycznych. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami pilnie zabrały się do pracy a efekty można było podziwiać już 6 grudnia. Trudno było wyłonić zwycięską grupę więc wszyscy dostali świąteczne prezenty dla całej grupy. Grupa Maleństwa przygotowała – Mikołaja, Puchatki – Renifera ciągnącego sanie oraz kominek przy którym mógłby się ogrzać Mikołaj, Sówki – ogromne sanie natomiast Tygryski – bałwana, renifera oraz Mikołaja. Wszystkie prace konkursowe można podziwiać na poszczególnych salach do 12 grudnia.

Grudzień 2019
« Lis   Sty »