Dzień: 21 stycznia 2020

Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem – dzień I

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki z grup ,,Tygryski’’ i ,,Maleństwa’’ z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Wszystkie Babcie oraz Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas występów. Wstępem do uroczystości, było przemówienie Pani Dyrektor Joanny Sroki, która serdecznie przywitała przybyłych gości, składając najlepsze życzenia. Każda z grup przygotowała specjalny program artystyczny. Jako pierwsze wystąpiły dzieci najmłodsze z grupy ,,Maleństwa’’, które recytowanymi przez siebie wierszami, wprowadziły wszystkich obecnych w atmosferę świętowania. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. ,,Babciu, droga babciu’’. Głównym punktem programu tejże grupy, był taniec pt. ,,Poszło dziewczę po ziele’’, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Po zaprezentowaniu się grupy najmłodszej przyszedł czas na występ naszych starszaków. Przedstawienie rozpoczął taniec dziewczynek pt. ,,Taniec Aniołów’’. Dziewczynki w pięknych białych strojach, zaprezentowały wcześniej przygotowany układ choreograficzny do świątecznej melodii. Zwieńczeniem przedstawienia były jasełka pt. ,,Kolędnicy – Wędrownicy’’, podczas których dzieci w barwnych strojach zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie.
Po zakończeniu występów dzieci wspólnie odśpiewały ,,Sto lat’’ i wręczyły dziadkom drobne upominki.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Jasełka dla pierwszych klas SP z Łąkty Górnej

Dzieci z Grupy Tygryski oraz Sówki gościły w przedszkolu klasę 1a i 1b. Pierwszaki wraz z wychowawczyniami byli widzami Jasełek w dwóch różnych odsłonach. Pierwsze zaprezentowały się  Tygryski z tradycyjną formą jasełek. Natomiast Sówki przedstawiły jasełka pt: Boże Narodzenie w leśnej stajence. Mali aktorzy dali wspaniały popis swoich umiejętności. Po występach przedszkolaki zaprosiły swoich kolegów na słodki poczęstunek i wspólne zabawy. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Styczeń 2020
« Gru   Lut »