Dzień Przedszkolaka – Skansen na Jędrzejówce w Laskowej

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od wycieczki – niespodzianki do Skansenu na Jędrzejówce w Laskowej. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały kiedy dojedziemy na miejsce gdzie zostały przeniesione do czasów kiedy liczyła się praca ludzkich rąk ( a największym zaskoczeniem dla wielu był brak prądu). Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji historii poznając kuźnię, spichlerz, barć, młyn oraz charakterystyczne przedmioty z tych miejsc min. kowadło, piec wraz z rozdmuchem, drewniane narzędzia , pralkę, maselniczkę. Wielkim zainteresowanie cieszyły się warsztaty podczas których dzieci mogły samodzielnie wykonać podpłomyki oraz masło. Dzięki pomocy rodziców oraz Po powrocie na przedszkolaków czekały dalsze niespodzianki : życzenia od pani dyrektor Joanny Sroka oraz prezenty od Rodziców – balon i słodkie co nieco.