Odkrywamy świat emocji – projekt biblioterapeutyczny

W naszym przedszkolu będzie realizowany projekt biblioterapeutyczny pt. „Odkrywamy świat emocji”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Głównym jego celem jest rozwój świadomości emocjonalnej dzieci, poprzez umiejętność nazywania i wyrażania uczuć i emocji. Środkami do realizacji celów projektu są specjalnie dobrane bajki i baśnie, za pomocą których łatwej jest rozmawiać na różne tematy. Zajęcia, w których dzieci wezmą udział w ramach projektu, będą miały charakter warsztatowy, tzn. dzieci będą aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu różnych zadań, będą wykonywać prace plastyczne, pracować w grupach i indywidualnie. Poprzez zabawę i wspólną aktywność będą odkrywać świat różnych emocji – tych łatwych, jak i trudnych oraz uczyć się w jaki sposób właściwie można je wyrażać i radzić sobie z nimi.
Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych Rodziców i Dziadków do wspólnego czytania książek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Gorąco zachęcamy każdego, kto chciałby przeczytać przedszkolakom bajkę! Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031