Pożegnania nadszedł czas

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice
Dzisiaj kończy się rok szkolny 2019/2020, nie spotkaliśmy się na uroczystości z tej okazji. Trwająca pandemia Covid 19 ograniczyła funkcjonowanie przedszkola.
Przyzwyczajeni byliśmy do tego, że zawsze o tej porze, kiedy miesiąc czerwiec dobiegał końca, ściany przedszkola rozbrzmiewały dziecięcym śmiechem, gwarem, gorączkowymi przygotowaniami do uroczystości zakończenia roku i pożegnania dzieci 6 letnich kończących edukację przedszkolną. Słychać było wiersze, piosenki, tańce….
W dzień uroczystości wszyscy przychodziliście, aby na dwa długie miesiące pożegnać przedszkole i wyruszyć na zasłużony odpoczynek.
Wydarzenia i decyzje, które zapadły 11 marca 2020 r. postawiły nas wszystkich przed nowym wyzwaniem. Rozpoczęła się nauka zdalna.
Dziękuję Rodzicom za współpracę i wspólny wysiłek podjęty dla dobra dzieci. Dziękuję za wyrozumiałość, cierpliwość i zaangażowanie w proces zdalnego nauczania.
Wszystkim nauczycielom przedszkola dziękuję, za sprawne i codzienne przygotowywanie i organizowanie dla przedszkolaków ze swoich grup nauki i zabawy, za ciągły kontakt z rodzicami i dziećmi.
Dziękuję Rodzicom za każdy gest, dobre słowo, współpracę, życzliwość i pomoc w podejmowanych w naszym przedszkolu przedsięwzięciach.
Podziękowania składam również na ręce Pana Wójta; za życzliwość i wsparcie w podejmowanych przez przedszkole inicjatywach. Dziękuję także wszystkim darczyńcom, którzy zawsze są blisko i wspierają nas w działaniach, są zawsze otwarci na nasze potrzeby.
Przed nami czas wakacji. Życzę wszystkim, Przedszkolakom i Rodzicom, aby był to czas odpoczynku i optymizmu. Niech wakacje będą bezpieczne i radosne, pełne ciekawych przygód, a kiedy dobiegną końca, mam nadzieję, że spotkamy się w przedszkolu.
Drogie 6-latki, po wakacjach nie wrócicie już do przedszkola. Rozpoczniecie nowy etap w swoim życiu – naukę w szkole. Wiem, że będzie Wam tam dobrze. Życzę Wam radości i wytrwałości w nauce, odwagi w odkrywaniu nowych miejsc, rzeczy, zjawisk, a także wielu sukcesów w dalszej edukacji. Wspominajcie miło przedszkole i czas w nim spędzony.
                                                                      Joanna Sroka
                                                                                           Dyrektor Przedszkola