Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w korytarzach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek.

W poniedziałek 6 grudnia dzieci już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „mikołajowych” dzwoneczków. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych wydarzeń przedszkolaki były odświętnie wystrojone w czerwone ubranka z mikołajkowymi motywami. Święty Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i razem z  białym  puchem, jak co roku przybył do przedszkola na czas. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne każda grupa oddzielnie w swojej sali zabaw serdecznie witała wyczekiwanego Gościa, śpiewając skoczne piosenki, przygrywając na instrumentach perkusyjnych, recytując piękne wierszyki i tańcząc…. – tylko dla Niego. Przedszkolaki niektórych grup przygotowały również upominki dla Mikołaja w postaci prac plastycznych.

Mikołaj podczas wizyty porozmawiał z nauczycielami oraz z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi, koleżeńskimi, uczynnymi i dobrymi wobec innych. Na koniec wizyty nagrodził przedszkolaki wspaniałymi prezentami. W tych dniach uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać!

Również gorące podziękowanie składamy świętemu Mikołajowi, że pomimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach… Znów będziemy oczekiwać ponownej Jego wizyty w przedszkolu za rok, już w 2022 roku. Do zobaczenia!