Święto Flagi w przedszkolu

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Ubrane w galowe stroje chłopcy i dziewczynki mieli na sobie biało-czerwone kotyliony. Dzieci z grupy I Puchatki, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały krótką prezentację dla koleżanek i kolegów ze starszej grupy oraz pań z przedszkola. Wszystkie zgromadzone dzieci zwiedzały najważniejsze polskie miasta przy piosence pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Na zakończenie przedszkolaki wykonały „Flagusia” – symboliczną flagę Polski. Kiedy każdy przedszkolak wychodził z przedszkola zabierał ze sobą pamiątkową flagę od pana Wójta. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.