Tygryski na spotkaniu z Leśniczym

„Uczmy miłości do przyrody uczmy spostrzegać jej piękno cieszyć się nim, podziwiać je i przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły.” H. Zdzitowiecka

Takie motto było myślą przewodnią spotkania Tygrysków z Panem Leśniczym dnia 16.09.2020r w lesie w Kamionnej. Dzieciaki oczekiwały spotkania z niecierpliwością od samego rana. Około godziny 9.30 ich cierpliwość została nagrodzona, autobusem wyruszyły na wycieczkę Na początku spotkania pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, wiewiórka, jelenia, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą. Następnie podczas spaceru po lesie udało się znaleźć piękne okazy grzybków i wiele leśnych skarbów do kącika przyrody. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie, przedszkolaki już marzą o następnej wyprawie do lasu.