Uroczystość 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

9 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci długo przygotowywały się do tej uroczystości; ćwiczyły kroki poloneza, recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, piekły „Ciasteczka Niepodległościowe”. Z tej okazji do przedszkola zostali zaproszeni Rodzice, którzy towarzyszyli dzieciom w tej podniosłej uroczystości. Program artystyczny rozpoczęła grupa „Tygrysków”, która pod opieką pani Małgosi pięknie zatańczyła poloneza, dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Na przedszkolnej scenie bardzo ładnie zaprezentowały się także „Puchatki” recytując „Katechizm Młodego Polaka” i śpiewając „Płynie Wisła, płynie”. Po programie artystycznym zaprezentowanym przez dzieci nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „Kocham moją Ojczyznę”. Piękne prace są piękną dekoracją naszej szatni. Następnie wspólnie z Rodzicami dzieci przygotowały kotyliony i każdy mógł skosztować „Niepodległościowego Ciasteczka”.  O godz. 11.11 wszyscy razem uroczyście odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Nasi mali Patrioci pięknie zaprezentowali przygotowany program artystyczny i na długo w ich pamięci pozostanie 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

http://przedszkole-publiczne-lakta-gorna.pl/galeria-2018-2019/galeria-dzien-niepodleglosci/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930