XIII Gminny Rajd Przedszkolaka!

12 czerwca 2019 roku w upalny ranek dzieci z grupy Tygryski wyruszyły na XIII Gminny Rajd Przedszkolaka organizowany przez Oddział Przedszkolny w Rozdzielu. Miejscem zbiórki była Bacówka na Zadzielu. Z tego miejsca wszystkie grupy wyruszyły na szczyt Kamionna. Droga w większości prowadziła przez las a więc miejsca zacienione i upał nie dokuczał uczestnikom Rajdu. W czasie wędrówki Pan przewodnik zapoznawał dzieci z zasadami poruszania się po szlakach turystycznych. Zwracał uwagę na napotkane rośliny ich przeznaczenie oraz prawidłowe nazwy. Dzieci mogły również odczytać tablice umieszczone przez leśników. Obserwowaliśmy mrówki podczas pracy i wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków. Po powrocie czekał na wszystkich poczęstunek i zabawy z animatorami. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali pamiątkowe Dyplomy i drobne upominki. Mimo zmęczenia wszyscy wrócili do przedszkola zadowoleni i uśmiechnięci. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.