XII Gminny Rajd Przedszkolaka

20 czerwca przedszkolaki z grupy Tygryski na zaproszenie swoich kolegów z Oddziału Przedszkolnego w Rozdzielu brały udział w Rajdzie Przedszkolaka. Pierwszym przystankiem na trasie wędrówki w ten piękny, ciepły dzień czerwcowy był zabytkowy, drewniany kościół w Rozdzielu.  Po zwiedzeniu kościoła przedszkolaki wraz z wychowawczyniami i rodzicami powędrowały szlakiem na odległe około 4 kilometrów wzgórz Jastrząbka w Kamionce Małej. Znajduje się tam cmentarz I wojny światowej, na którym pochowano żołnierzy różnych narodowości poległych w okolicy podczas tzw. operacji limanowsko – łapanowskiej w grudniu 1914 roku. Przed cmentarzem dzieci poznały część grupy rekonstrukcyjnej ” Kasztanka” z Laskowej, przybyłej tu konno w strojach żołnierzy i i II wojny światowej, która towarzyszyła im w dalszej części pobytu w Kamionce Małej dostarczając kolejnych niespodzianej. Dzieci mogły bowiem podziwiać popisy ułańskie, m. in. władania lancą, dowiedzieć się o wyposażeniu i ubiorach ułanów, a nawet pojeździć konno. Po powrocie do przedszkola dzieci były zmęczone ale chętnie dzieliły się wrażeniami z młodszymi kolegami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.