17 października (tj. w środę), nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.
Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Największą atrakcją dla dzieci oprócz przymierzania czapek, kamizelek odblaskowych, kajdanek, i zapoznania się z innymi akcesoriami niezbędnymi w codziennej pracy policjanta, była możliwość zobaczenia samochodu policyjnego od „środka”. Wiele emocji wzbudziło włączenie sygnału dźwiękowego i mówienie przez sprzęt nagłaśniający.
Spotkanie policjantów z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą. Dziękujemy tacie Urszuli za zorganizowanie spotkania

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji 17 października pani Agnieszka przeprowadziła „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Główną atrakcją było ognisko,w którym dzieci piekły ziemniaki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy.
Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków.