Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji 17 października pani Agnieszka przeprowadziła „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Główną atrakcją było ognisko,w którym dzieci piekły ziemniaki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku”, przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy.
Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków.

https://przedszkole-publiczne-lakta-gorna.pl/galeria-2018-2019/galeria-swieto-pieczonego-ziemniaka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.