Wizyta Policjantów z Komendy Powiatowej w Bochni

17 października (tj. w środę), nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.
Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Największą atrakcją dla dzieci oprócz przymierzania czapek, kamizelek odblaskowych, kajdanek, i zapoznania się z innymi akcesoriami niezbędnymi w codziennej pracy policjanta, była możliwość zobaczenia samochodu policyjnego od „środka”. Wiele emocji wzbudziło włączenie sygnału dźwiękowego i mówienie przez sprzęt nagłaśniający.
Spotkanie policjantów z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą. Dziękujemy tacie Urszuli za zorganizowanie spotkania

https://przedszkole-publiczne-lakta-gorna.pl/galeria-2018-2019/galeria-wizyta-policjantow-z-komendy-w-bochni/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.