„Jak to dawniej w szkole było…”

W związku z poznawaniem historii naszej miejscowości i najbliższej okolicy 29 października odwiedziła nasze przedszkole pani Anna Wrona, babcia Leny. Pani Ania 40 lat pracowała w Szkole Podstawowej w Łąkcie Górnej ucząc języka polskiego, opowiedziała przedszkolakom o tym jak dawniej wyglądała szkoła, pokazała tornister, stary „Elementarz”, a także książki oprawione w szare okładki z papieru. Przedszkolakom spodobała się lampa naftowa i zaciekawione pytały jak ona świeciła. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały legendy „Dziwne siły w Sikornicach” ze zbioru pt. „Baśnie i legendy z nad Sanki”. Dziękujemy babci Leny za ciekawe zajęcia związane z naszą najbliższą okolicą i zapraszamy do przedszkola osoby, które przybliżą dzieciom historię naszej miejscowości i regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.