WYJAZD NA CMENTARZ NA RAKOWCU ORAZ KAMIENIE BRODZIŃSKIEGO

Zbliżające się dni Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni kiedy z pewnością wszystkie dzieci wspólnie z Rodzicami odwiedzą groby bliskich zmarłych. Pamiętając o zmarłych żołnierzach 31 października Przedszkolaki ze zniczami w dłoniach wyruszyły autobusem na cmentarz wojskowy w Rajbrocie na Rakowcu. Wysłuchały historii związanej z wojskowymi cmentarzami z I wojny światowej w najbliższej okolicy, a także próbowały odczytać nazwiska umieszczone na krzyżach. Na cmentarzu pochowano żołnierzy armii rosyjskiej, austriacko – węgierskiej i niemieckiej, a także Polaków, którzy zginęli podczas operacji limanowsko – łapanowskiej w 1914r. Dzieci złożyły w hołdzie żołnierzom kwiaty i zapaliły znicze, a także wspólnie pomodliliśmy się. Korzystając z pięknej jesiennej pogody udaliśmy się także na kamienie Brodzińskiego. Wszyscy z uśmiechem i dobrym humorem wrócili do przedszkola.

https://przedszkole-publiczne-lakta-gorna.pl/galeria-2018-2019/galeria-cmentarz-na-rakowcu-kamienie-brodzinskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.