Niecodzienna lekcja historii…

 7 listopada do naszego przedszkola zawitał niecodzienny   gość – pan Tadeusz. Oprócz tego, że jest on sołtysem   naszej wsi jest także kolekcjonerem pamiątek wojennych   i zna wiele historii związanych z wojennymi działaniami  prowadzonymi na tym terenie. Nawiązując do 100  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zwrócił  uwagę na symbole narodowe, opowiedział o Józefie  Piłsudskim, a także o bitwie o „Żarnówkę”, która odbyła  się na terenie naszej wsi. Najbardziej zainteresowały  przedszkolaków eksponaty przyniesione przez gościa –  puste łuski po nabojach, bagnet, manierka, czy hełm  wojenny. Dziękujemy panu Tadeuszowi za niezwykłą  lekcję historii.

https://przedszkole-publiczne-lakta-gorna.pl/galeria-2018-2019/galeria-niecodzienna-lekcja-historii/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.