1 lutego dzieci z grupy Tygryski zaprosiły do naszego Przedszkola swoich najbliższych, by wspólnie zakończyć okres kolędowy. Tego roku Jasełka które zostały przygotowane były wyjątkowe, gdyż jak zawsze w ich przygotowanie włożyliśmy całe serce, jednak w tym razem chcieliśmy aby ich przesłanie było wyjątkowe, by podkreślić to, iż wspólne świętowanie rodzi się w naszych sercach. Po wielu tygodniach przygotowań, w pięknie udekorowanej sali oraz ubrani we wspaniałe stroje przygotowane przez rodziców z lekką tremą opowiedzieliśmy historię narodzin Bożej Dzieciny, przeplataną pięknymi pastorałkami i kolędami w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci wspólnie z rodzicami i całym personelem przedszkola przy słodkim poczęstunku kawie i herbatce zakończyły okres kolędowy, którego koniec przypada na 2 lutego. Dziękujemy za wspólne świętowanie.

„Bóg nie mógł być wszędzie,
więc stworzył babcię i dziadka.”
(autor nieznany)

Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji 30 i 31 stycznia.
Uroczyste spotkanie dzieci z grupy Tygryski odbyło się 31 stycznia.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, oraz gość specjalny Wójt Gminy Żegocina Pan Wojciech Wrona. Korzystając z zaproszenia złożył dziadkom życzenia, radości , zdrowia i pociechy z wnuków. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor zaproszeni goście mogli podziwiać występy małych aktorów w specjalnie przygotowanym programie artystycznym na tę okazję. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyni Małgorzaty Machaj. Dzieci zaprezentowały Jasełka, wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, a dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich.
Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.Każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne, oraz wspólnie kolędowac
To była wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.