Spotkanie z Franciszkaninem z Peru

18 lutego odwiedził nas niezwykły gość – rodak pochodzący z sąsiedniej wioski Rozdziela – brat Bogdan Pławecki – franciszkanin pełniący misję w Peru. Br. Bogdan z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przedstawił naszym przedszkolakom istotę misji w Peru. Dzieci zapoznały się z topografią Peru, ludnością tubylczą, kulturą oraz tradycyjnymi potrawami min. ziemniakami; miały okazję przymierzyć tradycyjny strój dzieci z Peru. Br. Bogdan nauczył dzieci hiszpańskiej piosenki „Alabare, Alabare A Mi Senor”, którą przedszkolaki chętnie śpiewały przez resztę dnia. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki dla dzieci z Peru oraz skromny upominek dla br. Bogdana. Dzięki tej niezwykłej lekcji dzieci miały okazję porównać swój dzień z dniem dzieci z Peru oraz wzbogacić swoją wiedzę  w istotę wolontariatu – niesienia pomocy innym.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.