Mobilne Planetarium w przedszkolu

26 lutego nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium z Jasła. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, które dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, grawitacją na Księżycu. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację urodzinową dla zeszłotygodniowych solenizantów. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.