Gość z dalekiego kraju Luiz Miranda – Brazylia

W poniedziałek 4.03.2019 roku nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – Luiz Miranda, który przyjechał do nas, aby opowiedzieć o kraju z którego pochodzi – o Brazylii. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały Luiza i oglądały prezentację multimedialną, którą przygotował. Przedszkolaki miały okazję między innymi dowiedzieć się na jakim kontynencie leży Brazylia, jak wygląda flaga Brazylii, co to jest Amazonia, jakie zwierzęta zamieszkują Brazylię i poznać niektóre tradycje tego kraju np. taniec Caporeira czy karnawał w Rio de Janeiro. Dzieci wspólnie z Luizem uczyły się piosenki po portugalsku pt. „Um, dois, tres indiozinhos”. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał „cocar” – tradycyjny pióropusz Indianina. Dzięki wizycie naszego gości, dzieci mogły poznać nowy kraj – Brazylię, otworzyć się na inne zwyczaje, kulturę i język. Kto wie, czy wśród naszych przedszkolaków nie rośnie młody podróżnik i odkrywca?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.