Odkrywamy świat emocji – projekt biblioterapeutyczny

W naszym przedszkolu będzie realizowany projekt biblioterapeutyczny pt. „Odkrywamy świat emocji”, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Głównym jego celem jest rozwój świadomości emocjonalnej dzieci, poprzez umiejętność nazywania i wyrażania uczuć i emocji. Środkami do realizacji celów projektu są specjalnie dobrane bajki i baśnie, za pomocą których łatwej jest rozmawiać na różne tematy. Zajęcia, w których dzieci wezmą udział w ramach projektu, będą miały charakter warsztatowy, tzn. dzieci będą aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu różnych zadań, będą wykonywać prace plastyczne, pracować w grupach i indywidualnie. Poprzez zabawę i wspólną aktywność będą odkrywać świat różnych emocji – tych łatwych, jak i trudnych oraz uczyć się w jaki sposób właściwie można je wyrażać i radzić sobie z nimi.
Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych Rodziców i Dziadków do wspólnego czytania książek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Gorąco zachęcamy każdego, kto chciałby przeczytać przedszkolakom bajkę! Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.