Z wizytą w Teatrze Ludowym w Krakowie

19 marca przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Teatru Ludowego na piękny spektakl muzyczny „Pyza na polskich dróżkach” w reżyserii Jerzego Fedorowicza. 
Po zjedzeniu śniadania, udaliśmy się do autokaru, które zawiózł nas na miejsce – do Nowej Huty na osiedle Teatralne, gdzie znajduje się piękny Teatr Ludowy.
   „Pyza na polskich dróżkach” to spektakl adresowany dla szerokiego grona widzów. „…Wędrówki rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolicy, żeby wędrować po Polsce, bawiły i uczyły wiele pokoleń Polaków. To dzięki jej fascynującym przygodom i dzisiaj młodzi widzowie mogą podziwiać piękno ojczystego krajobrazu, poznać wybrane regiony Polski, tradycje, zwyczaje, sztukę ludową. Widowisko oparte na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju, jest barwną, roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej geografii, historii i przyrody”.
        Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzany spektakl. Przedstawienie było nasycone muzyką, tańcem Pyzy, a zwłaszcza zespołu tanecznego. Wędrówki Pyzy skłaniają do chęci poznawania Polski, odkrywania ciekawych miejsc. Okazuje się, że nie musimy podróżować po świecie, jeśli mieszkamy w tak pięknym kraju, jakim jest Polska.
        Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów, jak również ich opiekunów  i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.