Spotkanie z Ratownikami Medycznymi

W przedszkolu 25 marca gościliśmy ratowników medycznych z Centrum Ratownictwa Medycznego  z Krakowa. Dzieci  miały okazję obejrzeć strój ratownika, poznać specyfikę zawodu  i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką .Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie . Nie zabrakło również okazji do zwiedzenia wnętrza karetki pogotowia  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.