Grupa Tygryski w Muzeum w Bochni

W piątek 29 marca dzieci z grupy Tygryski odwiedziły Muzeum w Bochni im Stanisława Fischera, które mieści się w dawnym klasztorze dominikanów.  W czasie lekcji muzealnej prowadzonej przez panią Anettę Stachoń dzieci poznały historię powstania muzeum w Bochni.  Następnie zabawiły się w małych detektywów. Zadaniem było odnalezienie w muzeum ukrytych eksponatów, które dzieci otrzymały od pani przewodnik na zdjęciach. Niektórzy mieli naprawdę trudne zadanie ale wszystkim się udało. Kolejnym punktem lekcji było narysowanie tego co najbardziej utkwiło dzieciom w pamięci w czasie zwiedzania muzeum. Prace były bardzo ciekawe – powstała z nich interesująca współczesna wystawa. Wróciliśmy do przedszkola pełni nowych doświadczeń i ciekawostek z życia naszych przodków.