Z wizytą w Lipnicy Murowanej

24 kwietnia, pierwszy dzień po przerwie świątecznej,pomimo wietrznej aury wybraliśmy się do Lipnicy Murowanej. W rynku na nasz przyjazd czekała już pani przewodnik, aby zabrać nas w niezapomnianą podróż. Pierwszym przystankiem był kościół p.w. św Szymona, dzieci miały możliwość zwiedzenia wnętrza kościoła, wysłuchania ciekawych legend, zobaczenia relikwii św. Szymona a na koniec chętni mogli napić się wody ze studni, która podobno ma cudowne właściwości. Drugim przystankiem był oddalony o 500 m. drewniany kościół p.w. św Leonarda. Przedszkolaki mogły podziwiać polichromię z XVI wieku. Pani przewodnik pokazała także dzieciom zniszczenia jakie powstały po powodzi w 1997 roku. Na szlaku przygody spotkaliśmy siostrę Barbarę Białas, która zabrała nas do Domu Urszulanek. Tam poznaliśmy siostrę Teodorę, dzięki niej poznaliśmy wiele ciekawostek z życia św. Urszuli Ledóchowskiej, a na pamiątkę przedszkolaki otrzymały obrazki. Kończąc wyprawę, udaliśmy się do pobliskiej pizzerii na przepyszną pizzę. Po powrocie do przedszkola dzieci chętnie opowiadały rodzicom o wycieczce zachęcając ich zarazem do wspólnego wyjazdu.