XVII Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaka

6 czerwca w sali CKSiT w Żegocinie odbył się już XVII Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaka pod hasłem „Folklorystyczne Perełki”. Nasze przedszkole było gospodarzem imprezy. Dzieci z czterech przedszkoli z terenu Gminy Żegocina brały udział przygotowując folkowe piosenki. Przybyłych gości powitała pani Dyrektor Joanna Sroka, dziękując za przybycie oraz przygotowanie grup przedszkolnych wychowawcom grup. Następnie na scenę prezentowali się mali artyści. Jako pierwsza wystąpiła grupa 3,4,5 latków z przedszkola w Łąkcie Górnej.  Starsi koledzy z poszczególnych przedszkoli  prezentowali na scenie po dwa utwory m.in.; „W moim ogródecku”, „Trojaka”, „Krakowiaczek jeden”,  „Polkę”, „Takiego Janicka” czy też „Hej, na krakowskim rynku” – śpiewając, ale także pięknie tańcząc w rytm muzyki. Po  występach dzieci, Pan Mieczysław Kędra – prowadzący i założyciel zespołu ludowego „Łąkta Górna” zachęcił dzieci do dbania o tradycje związane z naszym regionem, a także do zapisywania się do zespołu ludowego, który prowadzi w Łąkcie Górnej. Pan Kędra wraz z panem Tomaszem Cudejko i panem Januszem Stańdo na trąbce, skrzypcach i akordeonie zagrali ludowe melodie do których wszyscy goście pięknie zaśpiewali. Gratulacje dla dzieci złożył również Wójt Gminy Żegocina pan Wojciech Wrona, który wspólnie z panią Dyrektor wręczył uczestnikom dyplomy, folkowe i słodkie upominki. Na małych artystów czekała słodka niespodzianka przygotowana przez Rodziców: były kolorowe galaretki, lody, różnego rodzaju owoce oraz wata cukrowa przygotowana przez panie ze Stowarzyszenia „Z Nurtem Sanki”. 

Moc podziękowań składamy dla sponsorów: Maria i Jan  Tyndel firma „Jasio” zabawki, Maria i Andrzej Holota piekarnia „Hanpol”, Kółko Rolnicze z Łąkty Górnej, firma „Koral”, firma „Tymbark”, firma „Appol”, Stowarzyszenie „Z Nurtem Sanki” oraz dla wszystkich Rodziców za ogromne zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowania sali, pyszności na stołach i obsługę gości. DZIĘKUJEMY😊