„Strażak moim bohaterem” – rozstrzygnięcie konkursu. Spotkanie ze Strażą

„Strażak moim bohaterem” – tak brzmiało hasło konkursu plastycznego, który był organizowany w naszym przedszkolu. Dzieci wykonały wiele prac przedstawiających pracę strażaków w różnych niebezpiecznych zdarzeniach, w których biorą udział, często ratując ludzie życie.
Na ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie dzieciom nagród został zaproszony pan Janusz Stańdo – Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Łąkcie Górnej wraz ze strażakami z miejscowej jednostki. Panowie strażacy pogratulowali wszystkim uczestnikom konkursu za udział oraz przygotowali ciekawą prezentację na temat pracy strażaków. Przedszkolaki miały okazję usłyszeć strażacki sygnał, który został włączony specjalnie dla dzieci, zobaczyć wóz strażacki z wyposażeniem, przymierzyć strażackie hełmy i kurtki. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom celowanie wodą do przeszkód ze strażackiego węża. Za ciekawe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając im specjalne ordery, pamiątkowe dyplomy oraz wielkie serce wykonane z odbitych na kartonie dziecięcych rączek.
Dziękujemy Strażakom za obecność i za przygotowanie dzieciom atrakcji!