Sześciolatki uczestniczą w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

W trzecim tygodniu września obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku. Celem kampanii jest zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania.

Grupa najstarszych dzieci w przedszkolu również włączyła się w akcję. We wtorek 17 września przedszkolaki na zajęciach dydaktycznych przypominali sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, poznawali najważniejsze znaki drogowe, a także uczyli się o ekologicznych środkach transportu oraz o ich wpływie na środowisko i zdrowie człowieka. Zajęcia zakończyły się spacerem po okolicy przedszkola i zabawą na świeżym powietrzu.