Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – Pasowanie na Przedszkolaka

Pierwszym świętem, które uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu w nowym roku szkolnym był „Dzień Przedszkolaka”.

To święto wszystkich dzieci, jednak w naszym przedszkolu uwaga skupiona była  na dzieciach, które tego dnia zostały „Pasowane na Przedszkolaka”. Ze względu na to, że próg nowego budynku przedszkola przekroczyły w tym roku wszystkie dzieci, wszystkie zostały przyjęte do przedszkolnej społeczności. Na początek Przedszkolaki zaprezentowały to, czego już nauczyły się w przedszkolu, mimo, że nie minęły jeszcze trzy tygodnie od zakończenia wakacji. Dzieci śpiewały i pięknie recytowały wiersze. Tuż przed pasowaniem złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie dzielnie czekały na swoja kolej podczas pasowania. Nasze Przedszkole liczy obecnie 100 dzielnych Przedszkolaków. Każde dziecko otrzymało kolorowankę od Rady Rodziców i kredki, a także medal na pamiątkę. Ważną częścią był oczywiście przepyszny poczęstunek. Dzień ten był pełen niespodzianek i wspaniałej zabawy.