Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

Grupa Tygrysków w bieżącym roku szkolnym będzie brała udział w projekcie czytelniczym pt. „Magiczna moc bajek”. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Przedszkolaki wraz z wychowawcą będą czytać wybrane utwory (baśnie i bajki), rozmawiać na temat ich treści oraz realizować różne zadania – aktywności np. plastyczne, teatralne, sportowe, związane z omawianym tekstem. Do tematów, które będą poruszać w danym miesiącu należą między innymi takie zagadnienia jak: „Szanuję drugiego człowieka”, „Kto to jest Przyjaciel?”, „Czy inny znaczy gorszy?”, „Jesteśmy razem, pomagamy sobie – różne rodzaje niepełnosprawności”, „Czy warto kłamać?”, „Strach ma wielkie oczy”, „Chciwość nie popłaca”, „Obcy – nieznajomy”.

Projekt będzie realizowany w terminie od października 2019 roku do maja 2020 roku.