Tygryski na VIII Gminnym Pikniku Przedszkolaka

Sześciolatki z Publicznego Przedszkola w Łąkcie Górnej wzięły udział w VIII Gminnym Pikniku Przedszkolaka, który został zorganizowany przez Odział Przedszkolny przy Publicznej Szkole w Bytomsku. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji.

Impreza plenerowa obyła się 7 października i wzięło w niej udział ponad sto przedszkolaków  z Gminy Żegocina. Rano wszystkie grupy dzieci spotkały się na cmentarzu wojskowym w Rajbrocie. Na miejscu dyrektor szkoły w Bytomsku – pani Lucyna Nowak – przywitała wszystkich uczestników. Następnie dzieci uczestniczyły w krótkiej lekcji historii, przeprowadzonej przez pana Tadeusza Olszewskiego, który przybliżył przedszkolakom historię polskich żołnierzy walczących i poległych w 1914 roku.  Dzieci miały okazję dowiedzieć się o walkach prowadzonych podczas I wojny światowej na naszych terenach. Spotkanie na cmentarzu wojskowym zakończyło się krótką modlitwą za poległych oraz złożeniem przez dzieci pod pomnikiem kwiatów i zniczy.

Kolejnym punktem imprezy było pokonanie pieszo leśnej trasy między Rajbrotem a Łąktą Górną. Podczas leśnej wędrówki, której przewodniczył pan Józef Fąfara, członek Koła Łowieckiego „Ryś”,  dzieci cieszyły się urokami jesieni, zbierały kasztany, kolorowe liście i grzyby. Ostatnim punktem wędrówki było dotarcie do Domku Myśliwskiego w Łąkcie Górnej. Na miejscu czekał na dzieci ciepły poczęstunek, smaczne przekąski, liczne atrakcje, tańce, gry i zabawy, prowadzone przez zespół animatorek. Na zakończenie wszystkie grupy przedszkolaków otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za mile wspólnie spędzony czas!