Uroczyste obchody Dnia Niepodległości

Święto Niepodległości 11 listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość, a także cieszymy się, że mamy wielkie szczęście żyć w wolnym kraju.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyły się 8 listopada. Wszystkie dzieci w tym dniu były ubrane odświętnie i wraz z wychowawczyniami przygotowały w swoich grupach flagi biało – czerwone, kotyliony i patriotyczne odznaki. Oprawę artystyczną przygotowała najstarsza grupa przedszkolaków – sześciolatki „Tygryski”. Dzieci zaprezentowały na scenie przed całą społecznością przedszkola krótkie przedstawienie i montaż słowno-muzyczny wyjaśniający, w jaki sposób Polska stała się niepodległa. Dzieci wcieliły się w różne role mi.in. żołnierzy, a także w postać marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Dzieci pięknie recytowały wiersze i zaśpiewały patriotyczną pieśń pt. „Piechota” oraz utwór pt. „Wielkie święto”. Występy zakończyły się wspólnym śpiewem piosenki pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz uroczystym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, tym samym włączając się do akcji „Szkoła do hymnu” inicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Cieszymy się, że mogliśmy uroczyście świętować Dzień Niepodległości. Wierzymy, że poprzez takie działania kształtujemy wśród dzieci miłość do Ojczyzny, szacunek do walczących za kraj przodków i wzorową postawę patriotyczną.