Wizyta pani doktor

Dnia 13 listopada przedszkolaki z grup Tygryski i Sówki gościły panią doktor Justynę Janiczek – lekarza rodzinnego. Pani Justyna przyszła do dzieci, aby opowiedzieć o swoim zawodzie, który wykonuje. Spotkanie było bardzo interesujące, bowiem pani doktor zademonstrowała dzieciom, jak wyglądają niektóre badania lekarskie m.in. ucha, serca, płuc, gardła. Wśród dzieci było wielu chętnych do przebadania! Pani Justyna pokazała także przedszkolakom i wyjaśniła czym są: otoskop, stetoskop, pulsoksymetr i ciśnieniomierz.

Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat zdrowia i budowania odporności. Pani Justyna przypomniała dzieciom, że kto chce być zdrowy musi jeść zdrowe jedzenie, to znaczy dużo warzyw, owoców i nieprzetworzonej żywności, musi także ograniczyć spożywanie cukru, którego najwięcej jest w słodyczach oraz dużo się ruszać – najlepiej na świeżym powietrzu, uprawiać sporty, spacerować.

Na zakończenie spotkania pani Justyna rozdała każdemu dziecku druk recepty, którą każdy mógł wypełnić według własnego pomysłu oraz wesołe naklejki z napisem „dzielny pacjent”.

Bardzo dziękujemy pani Justynie Janiczek za wizytę w naszym przedszkolu i ciekawy wykład o zawodzie lekarza.