Święto Pluszowego Misia w grupie Tygrysków

Dzień Pluszowego Misia w tym roku świętowaliśmy 25 listopada w poniedziałek. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia lub maskotkę. Zabaw i radości nie było końca!

Zajęcia dydaktyczne także podporządkowane były głównemu bohaterowi – pluszowemu misiowi. Na początku zajęć każde dziecko miało możliwość poznania historię pluszowego misia oraz na prezentacji multimedialnej oglądały w jaki sposób na przestrzeni ostatnich lat zmieniał się wizerunek pluszowego przyjaciela oraz jaką rolę odgrywał w trudnych chwilach dla dzieci.

Przedszkolaki zmierzyły się również z licznymi zadaniami i quizem sprawdzającym czy uważnie słuchały opowiadania. Każdy miał możliwość zaprezentowania na forum grupy swoja ulubioną maskotkę i wyjaśnienia, dlaczego jest ona taka szczególna, wśród wielu, których posiadają w domu. Podczas zajęć nie zabrakło również tańców i licznych zabaw z misiami. Wszyscy otrzymali odznaki – medale „PRZYJACIEL PLUSZOWEGO MISIA” oraz słodki upominek przygotowany przez Radę Rodziców.

Na zajęciach popołudniowych dzieci tworzyły własne misie, wykorzystaniem farb, papieru kolorowego i rolek po papierze, a na podwieczorek każdy otrzymał do zjedzenia babeczkę w kształcie misia – smaczny wypiek pani Iwonki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego radosnego święta!