Tygryski z wizytą w bibliotece w Publicznej Szkole Podstawowej w Łąkcie Górnej

To, jak ważne jest czytanie dzieciom książek wie każdy z nas. W przedszkolu szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby kształtować wśród dzieci i i ich rodzin przywiązanie do książki, dlatego codziennie wspólnie czytamy i oglądamy dziecięce lektury, bajki i baśnie. Mają one bowiem niezwykły wpływ na rozwój mowy, wyobraźni, kreatywności. Dzięki wspólnemu czytaniu dzieci uczą się przeżywania własnych emocji, poznają świat i otwierają się na nowe doznania.
Chcemy, aby czytanie książek było pozytywnym nawykiem dzieci, zwyczajem obecnym w każdej rodzinie, dlatego 27 listopada wybraliśmy się do biblioteki w Łąkcie Górnej, aby dzieci poznały miejsce bliskie ich zamieszkania, w którym mogą wypożyczyć fascynujące lektury dla całej rodziny.

W bibliotece przywitały grupę Tygrysków dyrektor szkoły pani Halina Pączek, pani Józefa Rosiek oraz pani Wiesława Kruczyńska – Stary, która oprowadziła dzieci po bibliotece i przeprowadziła ciekawe zajęcia biblioteczne. Dzieci bardzo chętnie wzięły w nich udział! Przedszkolaki mieli wiele zadań do wykonania, z którymi świetnie sobie poradzili: układali z liter hasło „biblioteka”, odgadywali zagadki, opowiadali o swoich ulubionych książkowych bohaterach, oglądali najciekawsze biblioteczne pozycje książkowe. Pani Wiesława przypomniała również dzieciom o akcji „Książka na start”, której celem jest zachęcenie dzieci do zapisania się do biblioteki i wypożyczania książek. Każdy, kto to zrobi, otrzyma książkę w prezencie.
Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem i obietnicą dzieci, że przyjdą wraz z rodzicami do biblioteki i założą swoje imienne karty biblioteczne.
Nie obyło się także bez wizyty na placu zabaw Nivea, na którym dzieci z radością się bawiły i korzystały z pięknej, słonecznej pogody!