Zabawa andrzejkowa

Dnia 28. 11. w naszym przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły elegancko ubrane i w dobrych nastrojach. Andrzejkowa dekoracja na sali starszaków, wprowadziła wszystkich w klimat tego nietypowego dnia i zachęciła do wspólnej zabawy, którą dla przedszkolaków poprowadził pan Wodzirej. Dzieci bawiły się przy największych przebojach takich jak „Ai se eu te pego”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Mucha w mucholocie”. „Mam tę moc”. Nie zabrakło także uwielbianych przez przedszkolaków zabaw takich jak „Kaczuszki”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. „Idziemy do zoo”, „Pingwin”. Każdy, nawet najbardziej wymagający mógł znaleźć coś dla siebie. Pan Wodzirej uraczył dzieci mini pokazem magii, podczas którego, przy pomocy wszystkich obecnych wyczarował królika z kapelusza. Wielką atrakcją była dla dzieci również zabawa przy piosence „Bańkę łap”, podczas której powstała niezliczona ilość baniek mydlanych. Przedszkolaki brały udział w przeróżnych konkurencjach takich jak przechodzenie pod liną w rytm piosenki „Wyginam śmiało ciało”. Miały również okazję poczuć smak rywalizacji podczas zabaw drużynowych na czas, w których brały udział z wielkim zaangażowaniem. Gdy pojawiły się pierwsze oznaki zmęczenia, na dzieci czekał już pyszny poczęstunek: ciasteczka, owoce, popcorn i soczki. Po chwili przerwy, przedszkolaki chętnie wracały na salę, gdzie odbywała się zabawa. Równocześnie na Sali obok poszczególne grupy uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Dzieci wraz z wychowawcami pozowały do zdjęć grupowych, a także do indywidualnych zdjęć portretowych, na pięknym tematycznym tle. Ten niezwykły dzień dostarczył przedszkolakom wiele wspaniałych wrażeń i z pewnością będą go wspominać przez długi czas.