Matematyczny konkurs Mikołajkowy

6 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrz-przedszkolnego konkursu matematyczno – plastycznego „Matematyczny Mikołaj”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez każdą grupę przedszkolną geometrycznej postaci np: Mikołaja, Renifera, sań itp z różnej wielkości kartonowych pudełek.  Każda grupa otrzymała list od św. Mikołaja, który zawierał szczegóły dotyczące konkursu a dzieci mogły poznać i utrwalić wygląd i nazwy figur geometrycznych. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi paniami pilnie zabrały się do pracy a efekty można było podziwiać już 6 grudnia. Trudno było wyłonić zwycięską grupę więc wszyscy dostali świąteczne prezenty dla całej grupy. Grupa Maleństwa przygotowała – Mikołaja, Puchatki – Renifera ciągnącego sanie oraz kominek przy którym mógłby się ogrzać Mikołaj, Sówki – ogromne sanie natomiast Tygryski – bałwana, renifera oraz Mikołaja. Wszystkie prace konkursowe można podziwiać na poszczególnych salach do 12 grudnia.