Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w grupie Tygrysków

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i radosne święta w naszej tradycji, dlatego same przygotowywania do nich wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę.

Tak samo było i w tym roku w grupie Tygrysków. Już od dwóch tygodni sześciolatki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tych wyjątkowych świąt poprzez różne działania. Z pewnością ten szczególny okres przedświąteczny rozpoczął się wizytą Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu. Dzieci bardzo się cieszyły ze spotkania, gdyż długo z niecierpliwością czekały na jego przyjście, pisząc do świętego listy z prośbami o prezenty. Oczywiście zostały obdarowane wyjątkowymi podarunkami.

W kolejnych dniach przedszkolaki wykonywały wiele prac plastycznych związanych z tradycją bożonarodzeniową np. choinki ozdabiane guzikami i cekinami, które można było podziwiać w galerii prac w przedszkolu.

Nieodłącznym elementem świąt jest pieczenie pierników i ozdabianie choinki. Dzieci z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i ozdabiały je według własnego pomysłu oraz wykonywały własnoręcznie ozdoby na przedszkolną choinkę w naszej, dlatego jest w tym roku wyjątkowo piękna!

Trudno wyobrazić sobie święta bez kolęd, dlatego zaprosiliśmy do przedszkola pana Marka Rośka – tatę Maćka z naszej grupy, aby przy akompaniamencie akordeonu przypomnieć sobie najpopularniejsze kolędy i pastorałki.

W okresie przedświątecznym sześciolatki nie zapomniały także o osobach najbardziej potrzebujących pomocy i wsparcia. Dzieci własnoręcznie wykonały kartki świąteczne z życzeniami i szczególnymi pozdrowieniami, które zostały wysłane do pana Bartosza, który uległ wypadkowi i obecnie przechodzi intensywną terapię, aby mógł normalnie funkcjonować. Mamy nadzieję, że szczere, świąteczne życzenia od dzieci dodadzą mu siły i motywacji do walki o zdrowie.

Jednym z ostatnich tematów, które się porusza w przedszkolu przed świętami to tradycje związane z uroczystą wieczerzą wigilijną. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łąkcie Górnej, aby opowiedziały dzieciom o kulinarnych tradycjach związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia.

Ostatnim ważnym wydarzeniem w przedszkolu, poprzedzającym święta, jest przedszkolna wigilia, podczas której cała społeczność przedszkolna ma okazję się spotkać, podzielić się opłatkiem i zaśpiewać wspólnie kolędy.
Mamy nadzieję, że dzieci dobrze przygotowały się do Świąt Bożego Narodzenia i zostały wprowadzone w klimat tego szczególnego okresu, aby teraz z większą świadomością i radością spędzić je w gronie rodziny i bliskich osób.