Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem – dzień II

Na pewno o tym nie Wiecie, że Babcie i Dziadkowie są najlepsi na świecie.
Wszystkie smutki biegną do kąta, gdy babcia i dziadek w domu się krząta.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.  22 stycznia był drugim dniem goszczenia Babć i Dziadków. Na wstępie pani dyrektor Joanna Sroka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia ; do życzeń dołączyła się również pani Sekretarz Joanna Pyrz reprezentująca Urząd Gminy. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki z grupy ,,Puchatki”” przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy talentu aktorskiego w przedstawieniu  „Rzepka” w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po występach młodszych kolegów na przedszkolnej scenie zaprezentowały się dzieci z grupy „Sówki” z Jasełkami pt: Boże Narodzenie w leśnej stajence. Na jasełkach można było podziwiać małych aktorów w rolach takich jak: Maryja, Józef, anioły czy diabły. Wielu wzruszeń dostarczały kolędy, pastorałki, tańce i improwizacje ruchowe. Zgromadzona publiczność po każdym występie nagradzała przedszkolaków gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, okazując w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, oddanie, ciepło i opiekę

Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne świeczniki. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.