Karnawał 2020

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Jest to wspaniała okazja do zabawy dla dzieci, którym radość sprawia przede wszystkim wcielanie się w postaci bajkowe. To właśnie dziś w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaki od rana byli podekscytowani czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu zamienili się w księżniczki, wróżki, biedronki, spajdermenów, piratów, policjantów i wiele innych postaci. Dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Bal otworzyło przemówienie Pani Dyrektor Joanny Sroki, która gorąco przywitała najmłodszych, zapraszając do świętowania. Maluchy uczestniczyli w rozmaitych zabawach ruchowych: ,,Powitanie’’, ,,Na ziemi zostaje’’, ,,Czy znasz, czy znasz’’, ,,Kółko graniaste’’, zabawy ruchowo-muzyczne z balonami. Nie zabrakło również zawodów sportowych oraz konkursów. Skoczna i rytmiczna muzyka została starannie dobrana, aby zachęcać do wspólnego tańca. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, uśmiechy nie znikały z twarzy mimo narastającego zmęczenia. Kiedy czas zabaw dobiegł końca dzieci udały się na słodki i kolorowy poczęstunek, podczas którego nie zabrakło  pysznej waty cukrowej. Zwieńczeniem tego dnia był pokaz magii, zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności.

Wspólna zabawa przyniosła ogrom radości, do domu przedszkolaki wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.