Tygryski w Hydrosprzęcie w Łąkcie Dolnej

W bieżącym miesiącu lutym na zajęciach dydaktycznych w grupie starszaków dzieci uczyły się o różnych wynalazkach, maszynach i urządzeniach współczesnych czasów, które mają zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Z tej okazji sześciolatki wybrały się do Hydrosprzętu – zakładu produkcji i naprawy maszyn w Łąkcie Dolnej, aby zobaczyć w jaki sposób powstają maszyny, takie jak na przykład koparki i spycharki. Przedszkolaków na miejscu przywitał pan Daniel Kukla, pan Zbigniew – odpowiedzialny na zakładzie za bezpieczeństwo oraz pan Mateusz Matras. Panowie oprowadzili dzieci po zakładzie, pokazali zaplecze warsztatu oraz opowiedzieli ciekawostki na temat produkcji maszyn. Dzieci miały okazję wsiąść do koparek, a nawet samodzielnie za pomocą pilota sterującego podnosić wielką łyżkę koparki. Na końcu dzieci zostały zaproszone do biura i spotkały się z panem Wiesławem Kuklą – właścicielem firmy Hydrosprzęt. Serdecznie dziękujmy za możliwość obejrzenia zakładu i za bardzo ciekawe spotkanie!