Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada na 21 lutego. W naszym przedszkolu Sówki i Tygryski także obchodziły ten wyjątkowy dzień. Dzieci na zajęciach poznawały ciekawostki o języku polskim, zmagały się z polskimi „łamańcami językowymi”, których powtórzenie jest  trudne i wymaga dużej sprawności oraz szukały wyrazów bliskoznacznych do przestawionych obrazków. Najciekawszym momentem zajęć, była prezentacja wierszy i piosenek, których dzieci uczyły się już od wielu dni. Sówki wspólnie zaprezentowały wiersz „Na straganie” Jana Brzechwy, a Tygryski recytowały wybrane utwory dla dzieci dwóch autorów: J. Tuwima i J. Brzechwy. Nie zabrakło w tym dniu również zabaw tanecznych i ruchowych, w których wszystkie dzieci chętnie brały udział. Za recytację wierszy i udział w zajęciach każdy przedszkolak otrzymał w nagrodę pamiątkowy medal. Na zakończenie spotkania pani dyrektor Joanna Sroka podziękowała dzieciom za udział w zajęciach i zwróciła uwagę na piękno języka polskiego zapisanego w różnych utworach literackich, a także na to, że należy na co dzień dbać o wyraźną i piękną mowę w naszym ojczystym języku.