Jak to dawniej było

W piątek 28 lutego w przedszkolu gościem była pani Krystyna Burek. Przedszkolaki mogły posłuchać opowieści o dawnych czasach. Zobaczyły przedmioty dawnego użytku, mogły przymierzyć słomiane buty czy też założyć wełniana kamizelkę zrobiona na drutach. Poznały również zabawy z dawnych lat. Obejrzały naczynia z gospodarstwa domowego. Największym jednak zainteresowaniem cieszyło się robienie masła i sera. Dzieci same mogły ubijać masełko a także zobaczyć jak się robi biały ser. Na zakończenie wszyscy mogli spróbować masła zrobionego samodzielnie z domowym chlebkiem. Na podwieczorek natomiast dzieci kosztowały serek twarogowy. Spotkanie było bardzo ciekawe i interesujące. Bardzo dziękujemy pani Krysi za odwiedziny w naszym przedszkolu.

Zapraszamy do Galerii:
https://przedszkole-publiczne-lakta-gorna.pl/galeria-2019-2020/jak-sie-zylo-w-dawnych-czasach/