Zajęcia edukacyjne z leśnikiem

W naszym przedszkolu 4 marca gościliśmy panią Katarzynę Hajduk, która jest leśnikiem w Lasach Państwowych w Nadleśnictwie Brzeskim. Pani Kasia przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia edukacyjne podczas których opowiedziała czym się zajmuje, na czym polega praca leśnika, a także przedstawiła dzieciom różnych mieszkańców lasu oraz opowiedziała ciekawostki związane z życiem dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwie poroże i rogi zwierząt, uczyły się także rozpoznawać drzewa iglaste po ich szyszkach. Nie zabrakło także treści związanych z ochroną przyrody. Pani Kasia przypomniała wszystkim dzieciom zasady zachowania w lesie.
Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Hajduk za spotkanie i za przeprowadzenie ciekawych zajęć edukacyjnych!