Obchody Święta Niepodległości

 
„Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada,

tym co zmarli za Ojczyznę,
hołd dziś cała Polska składa.”
 
        Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym świętem dla Polaków, zarówno małych jak i dużych. Nasi mali patrioci stanęli na wysokości zadania. Od tygodnia aktywnie przygotowywali piękne kotyliony, flagi, prace plastyczne, dekoracje, a wszystko w biało- czerwonych barwach. 
Wszystkie dzieci poszerzały wiedzę zdobywały nowe wiadomości o Polsce, symbolach narodowych,  słuchały legend.
       Tygryski i Sówki przygotowały bogaty repertuar w postaci „Koncertu pieśni patriotycznych” online. Zaśpiewały „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „Wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Przybyli ułani”. Tygryski wykonały również ogromną laurkę „Kocham Polskę”. 
      Jeżyki i Puchatki nauczyły się wiersza „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Flaga polski”. Obejrzały również film edukacyjny pt. „Polskie symbole narodowe”.
      O godzinie 11:11  przedszkolaki uroczyście i z powagą odśpiewały hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”.
      Była to kolejna ważna lekcja patriotyzmu dla przedszkolaków.