Andrzejkowe wróżby

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie andrzejki-2012-dn.jpg

30 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw. Dzieci poznały tradycje ludowe i najbardziej znane wróżby andrzejkowe.

Jeżyki mogły poznać imię swojej przyszłej wybranki/wybranka, każde z dzieci musiało odszukać jeden z wylosowanych symboli dnia (klucz, świeca, gwiazdka). Odbyły się również tańce z balonikami. Cóż za udana zabawa!

Dzieci z grupy Puchatków losując różne rekwizyty, dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, oraz co spotka je w najbliższym czasie. Puchatkom najbardziej podobał się wyścig bucików, w którym zwyciężyli Dawidek i Julcia. Przedszkolaki bawiły się przy największych dziecięcych przebojach. Tańczyły w parach z balonikami, a także przebijały serca z imionami.

Grupie Sówek przyszłość przepowiedziały kwiaty. Kilku chłopcom wywróżyły rychłe zakochanie się. Aby poznać imię swojego przyszłego wybranka lub wybranki, Sówki przekłuwały imienne serce. Nie zabrakło tradycyjnego wyścigu butów, Zuzia i Miłosz jako pierwsi dotarli na metę. Na koniec zabawy dzieci wykonały amulety szczęścia.

Mamy nadzieję że był to dzień udany również dla Tygrysków chociaż po minach czasami było widać, że nie dla wszystkich wróżby są pomyślne, jednak po odpowiedniej interpretacji, na twarzach pojawiał się uśmiech Największą radość sprawiła dzieciom wróżba dotycząca tego, co w tym roku przyniesie im św. Mikołaj. Tygryski dowiedziały się także kim zostaną w przyszłości i co ich spotka w najbliższym czasie. Były również tradycyjne wróżby z kubeczkami i butami. Pierwsze na mecie były buty Karola i Zosi. Gratulujemy! Oczywiście nie zabrakło tańców i zabaw przy muzyce. muzyczne krzesełka, Tygryski otrzymały także niespodziankę od mamy Patryka G.- kolorowe baloniki.  

Przepowiadanie przyszłości we wszystkich grupach przeplatane było tańcem, zabawą oraz pysznym poczęstunkiem, dzieci ze smakiem zajadały słodkie babeczki i owoce 🙂