Spotkanie ze Świętym Mikołajem

“6 grudnia jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. 

Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. 

A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty.”

Nareszcie nadszedł najbardziej oczekiwany przez wszystkie dzieci dzień w roku- wizyta Świętego Mikołaja! Wygląda na to, że nasze przedszkolaki były bardzo grzeczne, bo Mikołaj zawitał do nas już 4 grudnia 🙂 Puchatki i Jeżyki,  od samego rana, w odświętnych strojach, z niecierpliwością, oczekiwały na prezenty. Nasłuchiwały odgłosu sań i wyglądały przez okna…aż w końcu, z oddali wyłoniła się postać Świętego Mikołaja. Najpierw Mikołaj  zapukał do drzwi sali Puchatków. Dzieci powitały Go wierszykiem i zaśpiewały piosenkę “A Mikołaj pędzi”, której w ostatnim czasie pilnie się uczyły. Następnie na spotkanie ze Świętym Mikołajem przybyły Jeżyki, które w ramach podziękowań za prezenty, wyrecytowały piękny wierszyk. Oprócz prezentów, które dzieci zabrały do domu, Święty Mikołaj przyniósł nam jeszcze całe mnóstwo zabawek do przedszkola! Przedszkolaki były zachwycone prezentami, a także bardzo zaskoczone faktem, że Święty Mikołaj zna imię każdego z nich 🙂

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.  Przedszkolaki z grupy Sówki oraz Tygryski tym razem same wyruszyły na spotkanie z Mikołajem.  Dzielnie wykonując zadania,  idąc za mapą dotarły do chatki pod lasem.  W ciszy dzieci nasłuchiwaly dźwięku dzwoneczków które świadczyły by, że zbliża się Święty Mikołaj. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe,  rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Mikołaja, troszkę zawstydzone.  Oprócz pełnego worka prezentów, Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu.  Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się zaśpiewanymi piosenkami oraz wyrecytowały  podziękowanie.  Po powrocie do przedszkola, na każdą grupę czekały jeszcze prezenty ( chyba wypadły Mikołajowi z sań) dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Garść emocji z tego niecodziennego spotkania udało się uchwycić na zdjęciach☺️