Powitanie wiosny

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

     W dniu 22 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od zajęć, podczas których dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Przedszkolaki śpiewały piosenki, brały udział w licznych grach i zabawach związanych z tematyką wiosenną. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia był spacer z Marzanną. Przedszkolaki ze wszystkich grup radośnie maszerowały w wiosennych pochodach.   którym przewodziła zimowa panna- Marzanna. Puchatki i Jeżyki spacerowały z Marzanną na czele i szukały oznak wiosny w najbliższej okolicy przedszkola, Tygryski oraz Sówki wybrały się nad rzekę, zabrały ze sobą Marzannę oraz wiosenne gałązki podtrzymując także mniej znaną tradycję Gaika.

W ramach powitania wiosny w przedszkolu, w każdej z grup odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „Wiersze z morałem”, którego celem było upowszechnianie literatury dziecięcej oraz zaprezentowanie swoich umiejętności recytatorski. Dzieci dały z siebie wszystko. Bardzo wczuwały się w swoje role i pięknie prezentowały wybrane utwory.

Wszystkie dzieci zasłużyły na nagrodę. Otrzymały dyplomy oraz w grupach Puchatków i Jeżyków książeczki i nasionka rzeżuchy do samodzielnego posiania, a w grupach Tygrysków i Sówek ołówki i coś słodkiego 😊

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas już na dobre.