Certyfikat ukończenia ogólnopolskiego projektu Miś Bajkuś w Świecie Bajkoterapii dla Puchatków

Miło nam poinformować, że przedszkolaki z grupy „Puchatki” otrzymały certyfikat ukończenia Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii, w ramach którego na przestrzeni roku szkolnego zrealizowały  pięć bloków tematycznych.

Na potrzeby projektu wykorzystane zostały bajki psychoedukacyjne napisane przez autorkę książek
z zakresu Bajkoterapii Marię Molicką. Podczas realizacji każdego z bloków tematycznych dzieci poznawały bohatera, który mierzył się z jakimś problemem i wspólnie próbowały go rozwiązać.

 Po zrealizowaniu każdego modułu, w sali Puchatków pojawiała się wystawa prac wykonanych przez dzieci w ramach poszczególnych etapów projektu.

Dzięki bajkom dzieci zdobyły doświadczenie w rozwiązywaniu problemów takich jak: odkrywanie swoich mocnych stron, zmaganie się ze słabościami, walka o marzenia, różnice w wyglądzie i zachowaniu- odmienność, lęk przed ciemnością. Puchatki poznały pozytywne wzorce zachowań, które mogą w przyszłości zastosować. Poprzez bajkoterapię, w połączeniu z edukacją teatralną uczymy dzieci empatii, radzenia sobie z emocjami oraz wzmacniamy poczucie własnej wartości.